20mm Греј крути ПВЦ одбор - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

20mm Греј крути ПВЦ одбор

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ
  20mm сивата крути ПВЦ лист
  материјал
  ПВЦ
  боја
  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја
  дебелина толеранција
  Според GB (повисока од GB)
  густина
  1,3-1,50
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2
  ≥5.0
  Tensile-Strength(lengthwise,crosswise),MPa
  ≥52.0
  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча
  ≥75.0
  ≥80.0
  Ширина
  должина
  дијагонална линија
  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

  .jpg


 • Претходна:
 • Следно:

 • 234578

 • WhatsApp Online Chat !