0.5mm тенок Хард Шарени ПВЦ крути пластични листови за декорација - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

0.5mm тенок Хард Шарени ПВЦ крути пластични листови за декорација

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  1. ПВЦ Дебелина Опсег: 0.07mm-6mm

  2. Големина: 915X1220mm 1220x2440mm 700x1000mm 915x1830mm 610x610mm или други големина

  3. Примена: вакуум формирање / термообликување / екран печатење / Офсет печатење / Виткање Рамка / свиткување / Обврзувачки капаци 

  4. Форма: ПВЦ лист или ПВЦ тек

  Име на производ
  0.5mm тенок Хард Шарени ПВЦ крути пластични листови за декорација
  материјал
  ПВЦ
  боја
  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја
  дебелина толеранција
  Според GB (повисока од GB)
  густина
  1,3-1,50
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2
  ≥5.0
  -Сила на истегнување (по должина, накрсно), MPa
   
  ≥52.0
  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча
  ≥75.0
  ≥80.0
  Ширина
  должина
  дијагонална линија
  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Online Chat !