1.5mm Цврсти пластична фолија во боја ПВЦ лист за мебел Ламиниране - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

1.5mm Цврсти пластична фолија во боја ПВЦ лист за мебел ламиниране

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  ПВЦ лист за ламиниране

  ПВЦ лист за ламиниране е рамен УВ стабилизиран ПВЦ лист, кој е лесно да се формира и фабрикувани и е идеален за широк спектар на апликации.
  ПВЦ лист за ламиниране е одлична подлога за печатење за рекламирање и signage индустрии и е погодна за дигитални или традиционални печатење.
  Таа е идеална во високо корозивни и отпорни на оган signage апликации. Со својата висока хемиска отпорност, Цврсти ПВЦ е многу погоден за индустриски апликации, како и.

  ПВЦ лист за ламиниране не е само униформа дебелина, транспарентни, светли и чисти, но, исто така, има отпорност на удар, отпорност на корозија, стареењето отпор, отпорност на ултравиолетова светлина, озрачување на отпор, лесно да се обликува, брзо запечатување на топлина, запечатување перформанси карактеристики, што е идеален материјал на сите видови на внатре и надвор од пакувањето на медитации и храна.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 5fceea161 7fbbce23

 • WhatsApp Online Chat !