Боја крути ПВЦ лист - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Боја крути ПВЦ лист

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ
  Боја крути ПВЦ лист
  материјал
  ПВЦ
  боја
  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја
  дебелина толеранција
  Според GB (повисока од GB)
  густина
  1,3-1,50
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2
  ≥5.0
  Tensile-Strength(lengthwise,crosswise),MPa
  ≥52.0
  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча
  ≥75.0
  ≥80.0
  Ширина
  должина
  дијагонална линија
  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

  .jpg


 • Претходна:
 • Следно:

 • 234578

 • WhatsApp Online Chat !