1mm дебелина крути пластични ПВЦ листови црно - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

1mm дебелина крути пластични ПВЦ листови црна

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  1. ПВЦ опсег дебелина: 0.07 mm-6 mm

  2. Големина: 915 * 1220 mm 1220 * 2440 * 1000 mm 700 mm 915 * 1830 мм 610 * 610 mm, исто така, може да се изменуваат

  3. Примена: vacum формирање / термообликување / Печатење на екран / Офсет печатење / пакување / блистер пакување / Преклопен кутија / ладно свиткување / Топло свиткување

  4. Форма: ПВЦ лист

  Име на производ
  1mm дебелина крути пластични ПВЦ листови црна
  материјал
  ПВЦ
  боја
  црна
  дебелина толеранција
  Според GB (за високото од МК?)
  густина
  1.45g / cm3
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2
  ≥5.0
  Tenslle-сила (lengthwlse, crosswlse), Mpa
  ≥52.0
  Vlcat softenlng plont, ℃Decoration plateIndustrial plate
  ≥75.0 ≥80.0
  Ширина LengthDlagonal Line
  Девијација 0-3mm Deviation 0-8mmDeviation﹢/-5mm

 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 7e4b5ce25 79a2f3e72 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Online Chat !