3.0mm најдобар квалитет цврсти јасно пластика ПВЦ лист материјал - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

3.0mm најдобар квалитет цврсти јасно пластика ПВЦ лист материјал

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  ПВЦ Механички и физички својства
  Име на индексот индекс
  дебелина толеранција Според GB (повисока од GB)
  широк 915мм.1220мм
  густина 1,3-1,50
  -Сила на истегнување (по должина, накрсно), MPa 252,0
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2 .05,0
  Капка силата на влијанието нема фрактура
  Викат омекнување piont, ° C  
  Декорација плоча ≥75.0
  индустриска плоча ≥80.0
  стапка на промена големина греење,%  
  должина 0
  накрсно 0
  Ширина Девијација 0-3mm
  должина Девијација 0-8mm
  дијагонална линија Девијација ± 5mm
  функција
  1.Excellent Хемиски Resitance (киселина, алкално, масти, сол)
  2.Одлична механички својства
  3.Easy да се користи (сечење, дупчење, виткање, заварување)
  4.Good електричен отпор
  5. Одлично оган ретардација (V-0)

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Интернет разговор!