Јасно ПЕТ пластична фолија за носачот - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Јасно ПЕТ пластична фолија за носачот

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  1.Excellent хемиска и отпорност на корозија
  2.Висока влијание сила
  3.Excellent formablity
  4.Glossy или мат површина
  5. Одлично електрична и топлинска изолација
  6.Very добар заварување и обработка својства
  7.Good отпорност на триење
  8 Ниска апсорпција на влага, не-токсични

  карактеристики

  1. пердув светлината, не-апсорбира вода, оган retardant и само-гаснење. ПЕТ пластична фолија.
  2. Звучна изолација, изолација на топлина, бучава апсорпција, топлина зачувување.
  3. Времето доказ, вандал доказ, и може да се обликува, насликани и екран печатени.
  4. Не-warping и дамка доказ.
  5. не-корозивен, не-токсични и хемиски отпорни.
  6. Тешки, крути со високо влијание сила.
  7. Лесно за чистење и одржување. ПЕТ пластична фолија.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Интернет разговор!