Врежана ПВЦ транспарентен лист за офсет печатење и пост одбор - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Врежана ПВЦ транспарентен лист за офсет печатење и пост одбор

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  својства

  • Добра хемиска отпорност
  • Не-корозивни
  • Одлични изолациони својства
  • Ниска влага Absobtion
  • Добар Обработувам Својства
  • термоформира
  • Добри димензионална стабилност

  Карактеристики на ПВЦ лист

  1. висока хемиска стабилност, парична казна против пожар,

  2. висока цврстина и сила

  3. и стареењето отпор, добри само-гаснење имот и електрична изолација

  4. водоотпорен и има многу добри мазна површина, и е не се деформира


 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Online Chat !