Не пена Водоотпорен 4 × 8 нога 2mm дебел сјајни бели хард ПВЦ пластика - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Не пена Водоотпорен 4 × 8 нога 2mm дебел сјајни бели хард ПВЦ пластика

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  1. ПВЦ Дебелина Опсег: 0.07mm-6mm

  2. Големина: 915X1220mm 1220x2440mm 700x1000mm 915x1830mm 610x610mm или други големина

  3. Примена: вакуум формирање / термообликување / екран печатење / Офсет печатење / Виткање Рамка / свиткување / Обврзувачки капаци 

  4. Форма: ПВЦ лист или ПВЦ тек

  Име на производ
  Не пена Водоотпорен 4 × 8 нога 2mm дебел сјајни бели хард ПВЦ пластика
  материјал
  ПВЦ
  боја
  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја
  дебелина толеранција
  Според GB (повисока од GB)
  густина
  1,3-1,50
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2
  .05,0
  -Сила на истегнување (по должина, накрсно), MPa
   
  252,0
  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча
  ≥75.0
  ≥80.0
  Ширина
  должина
  дијагонална линија
  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Интернет разговор!