печатење ПЕТ транспарентен филм за офсет печат - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

печатење ПЕТ транспарентен филм за офсет печат

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Повеќе за нас

  Тагови производ

  Карактеристики на ПЕТ лист

  1, еколошки-пријателски одделение
  2, degradable
  3, супер јасен
  4.100% девица суровина
  5, нема боја нијанса
  6, нема бели браздата при преклопување

  главната производство

  1, истиснување ПЕТ лист, ПЕТ лист со едната или двете страни заштитна фолија,
     ПЕТ лист за офсет печат, Сјајна ПЕТ лист за печатење на екран.
  2, Еко-пријателски материјал PET филм и PET лист.
  3, ПЕТ филм за фармацевтската и прехранбената пакување.

  Разновидноста на производот

  1.Thickness опсег: 0.18mm-1.5mm, на ширина на опсег: 150mm-1250mm
  2.PET филм во ролна, се користи за виткање, thermoforming.printing.
  3.PET филм во состојба, се користи за Silkscreen печатење, виткање по печатење со 
  двонасочна е повлечен бела слободни.
  4.Special примена на ПЕТ лист, од една страна или од двете страни маскирање ПЕТ лист,
  антистатик 
  ПЕТ лист, и шарени ПЕТ лист во согласност со барањето на клиентот, употреба за 
  термоформоване, храна, печатење, како и за фармацевтски блистер пакет.

  ПЕТ Спецификација

  предмети индикатори
  пренос на светлината ≥ 85 ° C
  контракција курс ± 4%
  Јачина на истегнување ≥ 40Mpa
  Викат температура на омекнување 76 ° C 

 • Претходна:
 • Следно:

 • 38a0b9236 79a2f3e72 8d9d4c2f5 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Online Chat !