Транспарентен ПЕТ крути лист / Roll - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Транспарентен ПЕТ крути лист / Ролна

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ
  Транспарентен ПЕТ крути лист / Ролна
  материјал
  миленик
  боја
  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја
  дебелина толеранција
  Според GB (повисока од GB)
  густина
  1,3-1,50
  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2
  ≥5.0
  Tensile-Strength(lengthwise,crosswise),MPa
  ≥52.0
  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча
  ≥75.0
  ≥80.0
  Ширина
  должина
  дијагонална линија
  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

  pet.jpg


 • Претходна:
 • Следно:

 • 23458

 • WhatsApp Online Chat !