Бела мат крути ПВЦ лист дебелина 0.2-6mm - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Бела мат крути ПВЦ лист дебелина 0.2-6mm

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ

  Бела мат крути ПВЦ лист дебелина 0.2-6mm

  материјал

  миленик

  боја

  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја

  дебелина толеранција

  Според GB (повисока од GB)

  густина

  1,3-1,50

  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2

  ≥5.0

  -Сила на истегнување (по должина, накрсно), MPa

  ≥52.0

  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча

  ≥75.0
  ≥80.0

  Ширина
  должина
  дијагонална линија

  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

  .jpg


 • Претходна:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !