Белата крути ПВЦ филм материјал за печатење - Кина Суджоу Ocan полимер материјал

Белата крути ПВЦ филм материјал за печатење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД 1,45-2,5 / kg
 • Набавка Способност: 3000 тон / тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Земја на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
 • Мин. Цел: 500 Килограм / кг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ

  Белата крути ПВЦ филм материјал за печатење

  материјал

  миленик

  боја

  Нетранспарентно или транспарентно во било која боја

  дебелина толеранција

  Според GB (повисока од GB)

  густина

  1,3-1,50

  Влијание сила (намалување) (четири начин) KJ / М2

  .05,0

  -Сила на истегнување (по должина, накрсно), MPa

  252,0

  Викат омекнување piont, ° C
  Декорација плоча
  индустриска плоча

  ≥75.0
  ≥80.0

  Ширина
  должина
  дијагонална линија

  Девијација 0-3mm
  Девијација 0-8mm
  Девијација ± 5mm

  .jpg


 • Претходна:
 • Следно:

 • WhatsApp Интернет разговор!