Suzhou OCAN 5 mm Clear hard anti-statike PVC ngurtë Sheet - China Suzhou Ocan Polymer Material

Suzhou OCAN 5 mm Clear hard anti-statike ngurtë fletë PVC

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US 1.45-2.5 / kg
 • Furnizimi Aftësia: 3000 Ton / ton në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, T / T
 • Vendi i origjinës: Jiangsu, China (Mainland)
 • Min. Order: 500 Kilogram / kilogramë
 • Detail Product

  Më shumë prej nesh

  Produkt Tags

  Ajo është quajtur gjithashtu fletë antistatike PVC, materiali bazë është klorid polyvinyl, shkurtuar PVC. Ajo ka rezistencë ndaj tretës kimike dhe rezistenca shoku, sipërfaqe vlera rezistenca është 106 ~ 108Ω, i shkëlqyer funksion anti-statike, fortësi të lartë sipërfaqe, rezistenca zeroja, pamja e shkëlqyer, norma drita transmetimi i mbi 80%, zjarri Vlerësimi retardant i UL-94: V-0, dhe fireproof është e shkëlqyer.

  Vetitë fizike dhe PVC mechnical
  EMRI I PRODUKTIT fletë ESD PVC
  artikull ocan-015
  NGJYRË disa
  madhësia standarde 700x1000mm 1000x1400mm 915x1220mm 915x1830mm 1220x2440mm ose të përshtatur
  width max 1550mm
  trashësi max 10mm
  densitet 1.3-1.4g / cm3
  luminousness T≤ 3mm, luminousness above88% 3mm <T≤ 6mm, luminousness mbi 75%
  Sipërfaqe shkelqim / shkelqim
  pjatë Industrial ≥80.0
  Elastik-forcë (gjati, tërthorazi) Mpa  ≥52
  forca e ndikimi (prerë katër-rrugë) ≥5.0 KJ / m2
  forca e ndikimi Drop No thyerje
  Vicat pikë zbutjen  
  Dekorimi pjatë ≥75 ° C
  gabimisht ≥80 ° C

   

  Tiparet e ESD fletë PVC për linjë kuvendit ECU:

  1. cilësinë e shkëlqyer të prodhimit të përpunimit: material bazë optike, mijë klasë pluhur përpunimit të seminarit të lirë, OCAN aftësinë Veshje të reja, të cilësisë material të shkëlqyer.

  2. rezistenca motit të mirë: Veshje e vështirë të ngurta dhe të ngurta, jo lehtë të bie, mund mbrojtje efektive afatgjatë i fletë PVC në fuqi përdorim të jashtëm.

  3. Rezistencë të mirë ndikimi: mundje, kryevepre, e vështirë për të thyer, rezistenca e ndikimit është 200 herë më të lartë si xham të zakonshëm.

  4. degjenerimi Yellow është i ngadalshëm: pas 5 viteve të PVC, transmetimi dritë dhe shkëlqim mbeten të larta dhe të ndritshme, dhe ndryshimi i mjegull vizual nuk është e qartë.

  tipar
  1.Excellent Kimike Resitance (acid, alkali, Fat, Salt)
  2.Excellent Prona mekanike
  3.Easy për t'u përdorur (prerjes, shpuese, lakimi, saldimit)
  4.Good Rezistenca elektrike
  5.Excellent zjarrit Retardation (V-0)

 • Previous:
 • Next:

 • 38a0b9236 8d9d4c2f5 79a2f3e72 7e4b5ce25 1c5a880f1 7fbbce23 5fceea161

 • WhatsApp Online Chat !